Григор на полуфинал в Стокхолм

Григор на полуфинал в Стокхолм | StandartNews.com

Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира в зала в Стокхолм, където преди време спечели една от титлите си, с измъчена победа над южноафриканеца Кевин Андерсън със 7:6, 5:7, 6:2.

Българският тенисист вложи прекалено много усилия срещу 203-сантиметровия си съперник на централния корт в зала „Кунглига Тенисхален", за да запише шестата си победа срещу него в общо 7 сблъсъка.

В първия сет Григор непрекъснато догонваше в играта „гейм за гейм", но накрая успя да измъкне 7:6.

Той можеше да победи с много по-малко усилия, но във втория сет, след пробив за 5:3 и 15:0 в следващия гейм позволи на Андерсън да го обърне и да изравни общия резултат.

В третия сет Григор отново се измъчи, независимо, че накрая с лекота поведе с 4:1, а след това с 5:2. Проблемът беше, че Андерсън не се отказа до края и това принуди Димитров да се раздаде, без да се пести, за да победи.