Григор Димитров с първа победа на трева

Григор Димитров с първа победа на трева | StandartNews.com

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с победа участието си на турнира в Куинс. Гришо отнесе с 6:3, 6:1 американеца Райън Харисън за по-малко от час игра. Това бе пърни успах за нашия в сезона на трева, след като преди седмица отпадна в първи кръг на надпреварата в Щутгарт.

Димитров бързо наложи темпото си в мача и постигна пробив при 2:1 в своя полза в първия сет. До края нашият имаше още една възможност за пробив, но я пропиля. В крайна сметка благодарение на безпогрешните си сервис геймове, Григор стигна до успеха с 6:3 за 28 минути.

През втората част българинът беше още по-убидителен. Димитров реализира три пробива и даде само един гейм за съперника.

Това бе трета победа от четири срещи на Григор срещу Харисън.

Димитров е съвсем близо до завръщане в топ 10 на световната ранглиста. От тази седмица Гришо заема 11-та позиция и е само на 60 точки зад десетия Жо-Вилфред Цонга. При добро представяне в Куинс българинът има реална възможност да доближи рекордното си класиране – осмата позиция през 2014 година.

В следващата фаза българинът ще се изправи срещу Кайл Едмънд и ветерана Жулиен Бенето, които минаха през квалификациите.