Уелс надхитри Северна Ирландия с автогол

Уелс надхитри Северна Ирландия с автогол | StandartNews.com

Уелс се присъедини към Полша, класирайки се на четвъртфиналите на Евро 2016. Драконите победиха Северна Ирландия с 1:0 на "Парк де Пренс" в Париж, а в герой за победителите се превърна, естествено, Гарет Бейл.

Двата тима играха предпазливо и без да поемат излишни рискове. Уелс създаде повече шансове за попадение, въпреки че нито едно от тях не бе чисто.

Северна Ирландия разчиташе на центрирания към снажния си нападател Кайл Лафърти, но уелската защита бе стабилна.

В 19-ата минута Арън Рамзи се разписа, но попадението бе отменено заслужено заради засада!

Техниката и скоростта на офанзивните футболисти на Драконите създаваше трудности на ирландската защита. Въпреки това възпитаниците на Крис Колман така и не успяваха да създадат качествени положения за гол.

В крайна сметка правдата възтържествува в 75-ата минута. Бейл проби по лявото крило и центрира в малкия пеналт на Северна Ирландия, а Гарет Макоули засече топката в собствената си врата.

Северноирландците опитаха финален натиск в последните минути, но и това не даде резултат.

В следващата фаза Уелс ще се изправи срещу победителя от двойката Унгария - Белгия, които играят утре от 22,00 ч. на "Стад Мунисипал" в Тулуза.

Статистика

Уелс: Хенеси, Гънтър, Тейлър, Дейвис, Честър, А. Уилямс, Алън, Рамзи, Бейл, Ледли (63 - Дж. Уилямс), Воукс (54 - Кану)
Селекционер: Крис Колман

Северна Ирландия: Макгавърн, Макоули (84 - Магенис), Дж. Еванс, Дейвис, Лафърти, К. Еванс, Далас, Норууд (79 - Макгин), Хюз, Уорд (69 - Уошингтън), Каткарт
Селекционер: Майкъл О'Нийл
Голмайстор: Макоули (авт.)
Жълти картони: Тейлър Рамзи; Далас, Дейвис
Съдия: Мартин Аткинсън (Англия)