НА ЖИВО: Унгария - Белгия (осминафинал)

НА ЖИВО: Унгария - Белгия (осминафинал) | StandartNews.com

Гледай ТУК

Завърши мачът между Унгария и Белгия. Двубоят на "Стад Мунисипал" в Тулуза бе осминафинал на Евро 2016.

*****************

Край на мача! Белгия спечели с 4:0!

В края друга резерва - Караско вкара за крайното 4:0.

Белгия нанесе още един удар! Еден Азар най-накрая вкара. Капитанът на "дяволите" бележи след солова акция и осигури класирането на "червените дяволи" за четвъртфиналите - 3:0.

2:0 за Белгия! Влезлият преди малко Мичи Батшуай бележи на празна врата след пас на Еден Азар.

Резервата Караско имаше шанс да реши всичко за Белгия. Кадар обаче изби.Темпото се успокои в последните минути. Унгарците все още не бързат да хвърлят всичко в атака. Белгийците също не бързат.

Юхаш можеше да изравни. След центриране на Джуджак, топката се озова в защитника, който стреля с външен фалц, но неточно.

Мертенс изпуска. Крилото се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе неточен. Това бе и общо 20 удар за Белгия от началото на мача като 10 от тях - в очертанията на вратата.

Много хубава атака на "маджарите". Джудак центрира и Салай стреля с глава. Вермален обаче изби в корнер.

Салай пробва късмета си, но топката мина високо над вратата.

24 секунди трябваха на Белгия да създаде първия голов шанс. Еден Азар стреля опасно след солова акцията, но Кирай изби.

Начало на втората част!

Край на първото полувреме!

Мертенс изпусна златен шанс за Белгия. Крилото остана абсолютно сам срещу Кирай. Той дори имаше време да спре топката и да види къде се намира вратаря. Той стреля по земя и унгарският страж изби.

Ловренчич стреля от далеч, но нямаше късмет. Топката мина малко над напречната греда на Куртоа.

Де Бройне стреля в гредата. Звездата на Белгия отправи страхотен шут от свободен удар. Топката обаче бе докосната много леко от вратаря Кирай и се отби от напречната греда.

Отново силна атака за Белгия. Наинголан отне в средата на терена и после размени двойни подавания с Лукаку. Накрая вторият стреля, но неточно.

До този момент белгийците изглеждат много по-силния отбор. "Маджарите" трудно организират опасни атака и заслужено губят в резултата.

Белгия изпусна втори гол. Мертенс се откъсна сам от дясно. Крилото обаче не успя да намери Де Бройне, тъй като вратарят Кирай пресече подаването.

Хубава атака на Унгария. След няколко подавания Джуджак стреля извън наказателното поле. Тибо Куртоа обаче хвана топката.

40-годишният вратар на Унгария Кирай спаси отбора си от втори гол. Де Бройне излезе сам срещу него, но той успя да избие в корнер.

"Маджарите" се опитват да отговорят, но не успяват да стигнат до чисто положение.

Белгия повежда с 1:0 още в 10 минута. Кевин Де Бройне центрира от свободен удар и Тоби Аледрвейрелд откри резултата с глава.

Лукаку пропуска за "дяволите". Нападателят излезе на добра стрелкова позиция, но Кирай изби в корнер.

Фаворитът Белгия владее повече топката в първите минути. Унгария обаче доказва, че няма да се даде без бой.

За съжаление на унгарците по време на загрявката контузия получи Ласло Клайнхайслер. На негово място титуляр в мача започва Адам Пинтер.

Унгария впечатли всички неутрални фенове с представянето си в групите. Тимът спечели група "F" след като победи Австрия с 2:0 и завърши наравно 1:1 срещу Исландия и 3:3 срещу Португалия.

Белгия пък остана втора позиция в своята група. "Червените дяволи" победиха с 3:0 Р. Ирландия и 1:0 Швеция, но в първия си двубой отстъпиха на Италия с 0:2.

Победителят от този мач ще срещна на четвъртфиналите Уелс, които вчера биха Северна Ирландия с 1:0.

Съставите

Унгария: Кирай, Кадар, Гузмич, Юхаш, Ланг, Наги, Гера, Пинтер, Ловренчич, Джуджак, Салай
Селекционер: Бернд Щорк

Белгия: Куртоа, Мюние, Алдервейрелд, Вермален, Вертонген, Наинголан, Вицел, Де Бройне, Мертенс, Азар, Лукаку
Селекционер: Марк Вилмотс

Съдия: Милорад Мажич (Сърбия)