НА ЖИВО: Развръзката в група С

НА ЖИВО: Развръзката в група С | StandartNews.com

Гледай Сев. Ирландия - Германия ТУК

Гледай Украйна - Полша ТУК

Завършиха последните мачове от група С на Евро 2016. На "Парк де Пренс" в Париж един срещу друг се изправиха Северна Ирландия и Германия. По същото време Украйна и Полша играха на "Стад Велодром" в Марсилия.

В битка за първите две места в групата, които дават право на директно участие на осминафиналите са три отбора. Германия и Полша имат по 4, а Северна Ирландия - 3. Последни са Украйна без точков актив. Но дори украинците да бият Полша, а Сев. Ирландия да падна от Германия - британците ще са трети, защото биха в директния мач.

Така за Украйна мачът с Полша е само за чест. На всичкото отгоре селекционерът на тима Михайло Форменко разкри още преди двубоя, че ще напусне поста си.

Украйна - Полша: Първа добра възможност за поляците. Левандовски излезе сам срещу Пятов, но вратарят на Украйна изби. Веднага след нападателят на "Байерн" изпорти и още един шанс.

Сев. Ирландия - Германия: В Париж е малко по-спокойно. Немците владеят топката, а Сев. Ирландия се защитава.

Томас Мюлер пропуска сам срещу вратаря за Германия.

Месут Йозил пропуска второ фрапантно положение за Германия. Той се оказа сам на точката на дузпата, но не уцели топката.

Трети страхотен шанс за Германия. Този път Гьотце изтърва, а вратарят МакГавърн се превръща в герой още след 15 минути.

Украйна - Полша: След вихрените първи 5 минути, двата отбора успокоиха топката.

Най-добрият шанс за Украйна. Ярмоленко се откъсна от защитата на Полша. Той излезе сам срещу Фабиански, но не успя да вкара първия гол за Украйна на Евро 2016.

Нов пропуск на Левандовски. Нападателят стреля неточно.

Сев. Ирландия - Германия: Томас Мюлер излезе сам, но стреля покрай вратата на Фабиански. Все още играчът на "Байерн" не е вкарвал на европейски финали.

Греда за немците. За пореден път Мюлер е много близо до гола. Ударът му в 26 минута обаче срещна страничния стълб.

1:0 за Германия! Марио Гомес вкарва за немците на празна врата след поредната силна атака в 30 минута.

Доста разочарован от този развой в Париж е световноизвестният голфър Рори Макилрой. Той се е настанил удобно на трибуните на "Парк де Пренс".

След 33 минути пасовете са 224 на 51 в полза на Германия.

Втора греда за Германия. И отново Томас Мюлер няма късмет. За момента това не е денят му.

Украйна - Полша: Украинският президент Порошенко е на стадиона в Марсилия, но за момента на терена няма голове.

Сев. Ирландия - Германия: Гомес изпорти още един шанс за немците. Той остана непокрит в наказателното поле, но ударът му не се получи и МакГавърн спаси.

Край на първите полувремена! Германия води с 1:0 на Сев. Ирландия, а Украйна - Полша e 0:0.

Скучно начало на вторите полувремена. Единствено над Париж заваля дъжд.

Сев. Ирландия - Германия: Немците продължават с пропуските и през втората част. Гьотце излезе сам срещу вратарят на Сев. Ирландия, но пропуска. Няколко секунди след това Марио отново изпорти шанс за 2:0.

Украйна - Полша: Поляците поведоха с 1:0. Резервата Блашчиковски вкара страхотно попадение. Той развинти защитата на Украйна и заби топката в мрежата на Пятов в 54 минута.

Капущка изпуска да направи 2:0. Той излезе сам срещу Пятов, но ударът му мина до гредата.

Коноплянка стреля хубаво с вътрешен фалц, но топката мина покрай вратата.

Времето напредва. Към този момента Германия печели групата, а Полша ще завърши на второ място. Северна Ирландия ще остане трета.

И двете втори полувремена да спокойни. Явно четирите отбора вече не си дават много зор.

Край на мачовете! Германия спечели с 1:0 над Северна Ирландия, а със същия резултат Полша излъга Украйна.

Украйна - Полша: Зозуля имаше шанс да изравни за украинците. Ударът му с глава обаче мина покрай вратата.

Съставите в Париж
Сев. Ирландия: МакГавърн, Дж. Еванс, Каткарт, МакОули, Хюз, Далас, Дейвис, Норууд, К. Еванс, Уорд, Уошингтън
Селекционер: Майкъл О'Нийл

Германия: Нойер; Кимих, Боатенг, Хумелс, Хектор, Кедира, Кроос, Мюлер, Йозил, Гьотце, Гомес
Селекционер: Йоаким Льов
Съдия: Клеман Тюрпен (Фр)

Съставите в Марсилия
Украйна: Пятов; Федецки, Хачериди, Кушер, Бутко, Ротан, Степаненко, Ярмоленко, Зинченко, Коноплянка, Зозуля
Селекционер: Михайло Форменко

Полша: Фабиански, Ционек, Глик, Паздан, Йеджейчик, Капущка, Криховяк, Желински, Йодловиец, Милик, Левандовски