Франция е световен шампион след 4:2 над Хърватия

Снимка: БНТ/БТА

Франция е световен шампион след 4:2 над Хърватия | StandartNews.com

Отборът на Франция е новият футболен властелин на планетата! Днес тимът на Дидие Дешан надигра с 4:2 Хърватия в големия финал на стадион "Лужники" в Москва и се качи на свевтовния връх за втори път в историята след триумфа си през 1998 година.

Съдията Нестор Питана се превърна в главно действащо лице през първото полувреме и спорните му решения дадоха отражение върху резултата. "Петлите" откриха резултата в 18-ата минута при две много спорни обстоятелства: дали имаше нарушение срещу Антоан Гризман и дали Пол Погба не влияе на играта при центрирането.

Иван Перишич изравни в 28-ата, а Гризман се разписа от дискусионна дузпа десет минути по-късно. След почивката французите играха по-умно и реализираха два гола чрез Пол Погба (59) и Килиан Мбапе (65). Марио Манджукич за кратко върна надеждите на хърватите в 69-ата минута след безумна грешка на вратаря.