Хърватия удари Испания в луд мач

Хърватия удари Испания в луд мач | StandartNews.com

Хърватия удари драматично Испания с 2:1 в луд мач като за последно в група D на Евро 2016. Мачът се игра на ст. "Матмут Атлантик" в Бордо.

Още в седмата минута Алваро Мората откри за испанците. Секунди преди почивката пък Калинич изравни.

През втората част първо хърватите имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени. Няколко минути по-късно наказателен удар бе отсъден.

Реферът Бьорн Куйперс посочи бялата точка, но ударът на Серхио Рамос бе спасен.

Драмата стана пълна в 87 минута. Тогава Иван Перишич вкара победния гол за Хърватия.

Така "шахматистите" спечелиха групата със 7 точки. Испания, която остана втора позицията с 6, също се класира за осминафиналите.

По-лошото за Испания е, че на осминафиналите ще играят срещу друг от фаворитите за титлата - Италия. Това ще е повторение на последния финал на европейско първенство. Преди четири години "Ла Фурия" спечели с 4:0.

"Мачът беше малко странен. Имахме повече шансове, но загубихме. Това е футбола", заяви изпортилият дузпата Серхио Рамос.

В другия мач Турция удари 2:0 Чехия на "Стад Феликс Болер" в Ланс. И завърши на трето място с 3 точки.

Успехът запазва мечтите на комшиите ни да участват в следващата фаза на Евро 2016. Те трябва да изчакат развитието в другите групи.

Головете за отбора вкараха Бурак Йълмаз в 10 минута и Озан Туфал в 65 минута.

Чехия отпада от Евро 2016 след остана на последното място в групата с едва 1 точка.

След този мач стана ясно, че Словакия и Северна Ирландия със сигурност ще играят на осминафиналите. Първият отбор има 4 точки на третото място в група "В", а северноирландците имат 3 пукта, но головата има разлика е 2:2. До последно Албания и Турция ще треперят дали ще се класират напред. Това зависи от развръзката в групите "Е" и "F".