Гризман спаси Франция

Гризман спаси Франция | StandartNews.com

Антоан Гризман спаси Франция от резил на Евро 2016. "Петлите" обърнаха Р. Ирландия 2:1 пред пълните трибуни на "Стад де Люмиер" в Лион и ще играят на четвъртфинал. Именно Гризман вкара двете попадения. Той се разписа в 58 и 61 минута.

Мачът започна с шок за "петлите". Пол Погба спъна Шейн Лонг в наказателното поле още в първите секунди. Никола Рицоли отсъди дузпа. А Брейди я вкара за ужас на всички фенове на "петлите" и хвърли в екстаз цяла Р. Ирландия. Дори до края на първото полувреме французина така и не успяха да се отърсят от случилото се.

Явно Дидие Дешан бе чел здраво конско на играчите. Те излязоха за втората част напълно променени. И в периода 58 - 61 минути дойдоха моментите на Антоан Гризман. Първо нападателят на "Атлетико" (Мадрид) вкара с глава след центриране на Саня. Три минути след това Жиру му подаде с петичка и Гризман търкулна топката за втори път в мрежата.

Малко след това задачата на Р. Ирландия стана невъзможна. Дъфи получи директен червен картон в 66 минута след като спъна Гризман на границата на наказателното поле. От свободния удар потърпевшият уцели главата на Жиру и топката излезе в аут.

На четвъртфиналите Франция ще чака победителя от двубоя между Англия и Исландия. Този мач ще се играе утре.

Статистика

Франция: Лорис, Саня, Рами, Косчелни, Евра, Погба, Канте (46 - Коман; 90 - Сисоко), Матюиди, Гризман, Пайе, Жиру (73 - Жиняк)
Селекционер: Дидие Дешан

Ейре: Рандолф; Колман, Кеог, Дъфи, МакКарти (72 - Хулахан), Уорд, Брейди, Хендрик, Мърфи (65 - Уолтърс), МакЛийн (69 - О'Шей), Лонг
Селекционер: Мартин О'Нийл

Голмайстори: Гризман 58, 61; Брейди 2-дузпа
Жълти картони: Канте, Рами; Колман, Хендрик, Лонг
Червен картон: Дъфи (И) 66

Съдия: Никола Рицоли (Италия)