Белгия съкруши унгарската мечта

Белгия съкруши унгарската мечта | StandartNews.com

Белгия разби унгарската мечта на Евро 2016. "Червените дяволи" размазаха "маджарите" с 4:0 на "Стад Мунисипал" в Тулуза и се класираха за четвъртфиналите на Евро 2016. Унгарците, за които това бе първо участие в директна елиминация на европейски финали, си тръгват разочаровани от Франция.

Първия гол вкара централният защитник на Белгия Тоби Алдервейрелд. Той се разписа с глава още в 10 минута. Тогава Кевин Де Бройне центрира перфектно от свободен удар и Алдервейрелд опъна мрежата на унгарците.

После Де Бройне удари и греда. Той стреля много мощно от пряк свободен удар, но вратарят на унгарците Габор Кирай, който стана най-възрастният играч на еврофинали (40 г. и 87 дни), изби в напречния стълб.

Интрига имаше до 78 минута. Тогава влезлият преди секунди Мичи Батшуай реализира на празна врата след пас на Еден Азар.

Само две минути по-късно капитанът на "червените дяволи" Еден Азар довърши "маджарите". Футболистът на "Челси" вкара първия си гол на Евро 2016 след солова акция.

В последната минута на мача друга резерва - Яник Караско вкара за крайното 4:0. Пасът бе на Раджа Наинголан.

Статистика

Унгария: 1. Кирай, 4. Кадар, 20. Гузмич, 23. Юхаш (79 - 13. Бьоде), 2. Ланг, 8. Наги, 10. Гера (46 - 6. Елек), 16. Пинтер (75 - 17. Николич), 14. Ловренчич, 7. Джуджак, 9. Салай
Селекционер: Бернд Щорк

Белгия: 1. Куртоа, 16. Мюние, 2. Алдервейрелд, 3. Вермален, 5. Вертонген, 4. Наинголан, 6. Вицел, 7. Де Бройне, 14. Мертенс (70 - 11. Караско), 10. Азар (81 - 8. Фелайни), 9. Лукаку (76 - 22. Батшуай)
Селекционер: Марк Вилмотс

Голмайстори: Алдервейрелд 10, Батшуай 78, Азар 80, Караско 90
Жълти картони: Кадар, Ланг, Елек, Салай; Вермален, Фелайни, Батшуай
Съдия: Милорад Мажич (Сърбия)