Англия си тръгна от европейското след срамна загуба

Англия си тръгна от европейското след срамна загуба | StandartNews.com

Английският национален отбор записа поредната срамна страница в историята си на това европейско. Трите лъва бяха отстранени от Исландия на осминафиналите на Евро 2016 след загуба с 1:2. След тоталния провал селекционерът на Англия Рой Ходжсън си подаде оставката.

Срещата започна повече от добре за англичаните, които откриха още в 4-ата минута. Рахим Стърлинг бе съборен от вратаря на исландците Халдорсон, което принуди съдията Дамир Скомина да отсъди дузпа. Капитанът Уейн Рууни бе безгрешен и изведе Англия напред в резултата.

Радостта на Рууни и компания обаче не трая дълго. В ответната атака Рагнар Сигурдсон изравни след удар от непосредствена близост.

Пълният обрат стана факт в 19-ата минута. Колбейн Сигпорсон стреля мощно, вратарят на Англия Джо Харт докосна топката, но това не бе достатъчно и тя влетя във вратата му.

Възпитаниците на Рой Ходжсън не спряха да натискат до края на мача. Добре подредената и дисциплинирана исландска защита не допусна никакви грешки и напълно отчая съперниците си. Английските нападатели бяха принудени да разчитат на удари извън наказателното, които не успяха да затруднят исландския страж.

Исландия имаше шанс да отбележи трети гол, с който да приключи срещата още в началото на второто полувреме. Рагнар Сигурдсон бе близо да се разпише за втори път в 54-ата минута. Ударът му със задна ножица бе спасен брилянтно от Джо Харт.

В 70-ата минута англичаните поискаха дузпа, след като Джейми Варди бе съборен от Рагнар Сигурдсон. Последният игра първо с топката, което бе повече от основателно за Дамир Скомина да подмине ситуацията.

Селекцията на Рой Ходжсън натисна здраво в последните минути, като дори вратарят Харт се включи за един от корнерите, но и това не даде резултат.
В следващата фаза Исландия играе срещу домакина Франция.

Преди началото на мача излезе информация, че селекционерът на Исландия Ларс Лагербак е заявил пред играчите си да не се притесняват от англичаните, защото знае как да ги спре. Шведският спец изглежда наистина е напипал вярната рецепта, с която да наказва Трите лъва. В годините, в които първо бе помощник треньор, а след това и селекционер на родината си, Лагербак записа шест двубоя срещу Англия, в които няма нито една загуба. Два бяха спечелени от шведите, а четири завършиха наравно.

Статистика

Англия: Харт, Уокър, Роуз, Кейхил, Смолинг, Стърлинг (60 - Варди), Кейн, Рууни (87 - Рашфорд), Стъридж, Дайър (46 - Уилшър), Али
Селекционер: Рой Ходжсън

Исландия: Халдорсон, Сьеварсон, Р. Сигурдсон, Гудмундсон, Б. Бярнасон, Сигпорсон (77 - Т. Бярнасон), Г. Сигурдсон, Арнасон, Бодварсон (89 - Траустасон), Гунарсон, Скуласон
Селекционери: Ларс Лагербак и Хеймир Халгримсон

Голмайстори: Рууни; Р. Сигурдсон, Сигпорсон
Жълти картони: Стъридж; Г. Сигурдсон, Гунарсон
Съдия: Дамир Скомина (Словения)