Янков и Пенчева спечелиха титлите от паралелния гигантски в Банско

Янков и Пенчева спечелиха титлите от паралелния гигантски в Банско | StandartNews.com

Радослав Янков (Амерспортс) и Теодора Пенчева (Амерспортс) спечелиха днес титлите в паралелния гигантски слалом от държавното първенство в паралелните дисциплини, което се провежда в Банско и е организирано от БФСки и домакините от "Юлен".

Участие в стартовете, които са от календара на ФИС взеха сноубордисти от 7 държави.

При мъжете Янков, който кара с контузия в кръста победи на финала 18-годишния Михайло Кхарук (Укр). За класирането в държавния шампионат втори и трети са Димитър Ганичев (Амерспортс) и Петър Гьошарков (Бороборд).

Титлата е осма за Янков от националните първенства на България. Той има 6 първи места в паралелния гигантски слалом и 2 в паралелния слалом.

При жените днес Теодора Пенчева победи на финала съотборничката си Живка Узунова. В малкия финал Лиа Манчева (Блейд) победи Саня Спасовска (Мак). Златният медал е девети за Пенчева (6 на ПГС и 3 на ПСЛ). При юношите титлата е за Валентин Миладинов (Бороборд), пред Ивайло Христов (Бороборд) и Евгени Иванов (Амерспортс).

Утре в Банско продължава държавния шампионат по сноуборд с паралелен слалом.