Шабан Мустафа спечели "Пирин рън"

Шабан Мустафа спечели "Пирин рън" | StandartNews.com

Шабан Мустафа изкачи най-бързо връх Вихрен и спечели шестото издание на състезанието по планинско бягане и колоездене „Пирин рън". Той измина 13-килиметровото трасе от Банско до върха за 1:44 ч.

Това бе своеобразен реванш на Шабан, който загуби на „Терра рън" от Кирил Николов – Дизела.
Сега ролите бяха разменени и Дизела не завърши, след като спря 1 км преди финала. Втори в днешното състезание се класира Иван Сираков, а трети – Мартин Проданов.

Рекордът на това трасе е на Шабан Мустафа – 1:39:40 ч.
При жените победата грабна Антония Григорова, която измина дистанцията за 2:18:29 ч. Втора на близо 12 мин. завърши Мария Николова, а трета на около 27 мин. след първата е Диана Димитрова.

При планинските колоездачи, чието трасе е 26 километра от Банско до хижа „Вихрен", победител днес е Димитър Михайлов от Габрово. Втори се класира англичанинът Адам Ленг, който от шест години живее в Разлог, работи като управител на хотел и се състезава за местния клуб „Олимп", а третото място на почетната стълбичка заслужи Минчо Рибаров от Пловдив. Общо 102 бегачи и колоездачи застанаха на старт на тазгодишното издание на „Пирин рън". За шеста поредна година "Кемпински Хотел Гранд Арена Банско" бе домакин на атрактивното състезание. Организатори на събитието бяха Община Банско и Сдружение Маратон.

То бе подкрепено и от генералния спонсор Кемпински Хотел Гранд Арена Банско, както и Suunto, верига магазини Sport Box, Salomon, Great Wall Motors, SupraVit, Perskindol и Ski.bg. Церемонията по награждаването се проведе пред хижа Вихрен. Генералният мениджър на "Кемпински Хотел Гранд Арена Банско", Карстен Зойберт (на снимката вляво), лично награди победителите с ваучери за уикенд престой в хотела и пожела на всички участници успех в бъдещите спортни и житейски начинания. За първа година, церемонята завърши с томбола за всички участници. Отново Карстен Зойберт изтегли имената на двамата печеливши, Владимир Гюмов и Атанас Петров, които получиха ваучери за престой в луксозния петзвезден хотел.