Стоянович с летящ старт в "Левски"

Стоянович с летящ старт в "Левски" | StandartNews.com

"Сините" надвиха "Ботев" (Враца) с 2:0, домакините реват за дузпа

Новият треньор на "Левски" Славиша Стоянович дебютира с победа. "Сините" биха с 2:0 "Ботев" (Враца) в третия кръг на Първа лига. Мачът се игра в Монтана, защото стадионът във Враца още няма лампи. Още в осмата минута Станислав Костов даде аванс на "Левски" след ефектна комбинация между Габриел Обертан и Жорди Гомес. Именно испанецът чукна елегантно топката към
Костов, който реализира при втория си опит.
В 24-ата минута гостите можеха да удвоят аванса си, но ударът на Обертан бе блокиран.
Постепенно играта загрубя и съдията Стефан Апостолов трябваше да раздаде пет жълти картони в рамките на четвърт час.
В 33-ата минута домакините скочиха с претенции за дузпа. Юлиян Ненов стреля силно от разстояние, а топката удари ръката на Станислав Костов. Главният арбитър и настоящ депутат обаче реши играта да продължи.
След почивката домакините създадоха няколко положения, но стихийният им натиск не даде резултат.
В 63-а минута Славиша Стоянович извади от игра единствения българин в титулярния състав Станислав Костов и пусна на негово място румънеца Серджиу Буш, с което "сините" заиграха с 11 чужденци на терена.
За "Ботев" пък влезе Спас Георгиев, който два пъти беше близо до гола, но ударите му бяха блокирани. Постепенно врачани окапаха физически и натискът им почти изчезна.
Вторият гол дойде в края на мача, след като Жерсон Кабрал с мощен шут парира Николай Кръстев.