На живо: Франция – България

На живо: Франция – България | StandartNews.com

Завърши световната квалификация между Франция и България. Мачът се игра на „Стад дьо Франс" в Сен Дени, Париж. Резултатът е 4:1 за Франция.

Край на мача!

Гамейро вкарва втория си гол в мача и общо четвърти за Франция - 4:1.

"Петите" намалиха темпото през втората част, но въпреки това отново си личи, че са по-класния отбор.

Начало на второто полувреме!

Край на първото полувреме! Франция води с 3:1.

Гризман вкарва трети гол за Франция в 38-ата миунта. Нападателят на "Атлетико" се възползва от грешка на Димитър Пиргов.

"Петлите" доминират напълно очаквано на терена. За съжаление, националният ни отбор не успя да запази поведе време аванса си. Все пак има още време до края и всичко може да стане. България не играе лошо.

Франция вкара и втори гол - 2:1. Пайе центрира, а топката не бе докосната от никого и за съжаление влезе във вратата на Стоянов.

Франция изравнява. Виновникът на дузпата Саня напредна по дясното крило и успя да центрира. А Кевин Гамейро вкара хубав гол с глава. Минутата е 23-та.

Националите продължават да водят в резултата. По-хубавото е, че опасни положения пред вратаря Владо Стоянова липсват.

СЕНЗАЦИЯ! 1:0 ЗА БЪЛГАРИЯ в шестата минута! Бакари Саня събори Георги Миланов в наказателното поле и реферът посочи дузпа. Михаил Александров я вкара хладнокръвно!

Начало на мача!

********************

В историята двата отбора са изиграли общо 20 мача, като имат по 8 победи, а 4 пъти са завършвали наравно. Общата голова разлика е 33:25 в полза на Франция.

Като домакини „петлите" имат 6 успеха, 1 загуба и 3 равенства при голова разлика 22-9 в тяхна полза.

Дебют за националния отбор правят Димитър Пиргов и Георги Костадинов. В титулярния състав отново е и Живко Миланов. Десният краен защитник за последно игра преди година с националната фланелка.

Съставът, който е избрал Дидие Дешан, изглежда стряскащ. Спецът е пуснал всичко най-добро. В сравнение с нулевото равенство срещу Беларус - Бакари Саня заменя Джибрил Сидибе в защитата, титуляри днес са и Димитри Пайе, Блез Матюиди и Кевин Гамейро, вместо Нголо Канте, Оливие Жиру и Антони Марсиал.

Съставите:

Франция: Юго Лорис, Лоран Кошчиелни, Левин Курзава, Рафаел Варан, Бакари Саня, Муса Сисоко, Димитри Пайе, Блез Матюиди, Пол Погба, Антоан Гризман, Кевин Гамейро

Селекционер: Дидие Дешан

България: Владислав Стоянов, Димитър Пиргов, Александър Александров, Страхил Попов, Живко Миланов, Георги Миланов, Георги Костадинов, Светослав Дяков, Михаил Александров, Ивелин Попов, Марселиньо

Селекционер: Петър Хубчев

По същото време се играят още два мача от нашата група. Холандия посреща Беларус, а Швеция гостува на Люксембург.