Историческо 2:0 и първо място в Лига Европа за "Лудогорец"

Историческо 2:0 и първо място в Лига Европа за "Лудогорец" | StandartNews.com

Нов голям мач на Лудогорец в Европа! Този път българският шампион надигра с 2:0 като гост Брага и оглави класирането в група "С" на Лига Европа, изпреварвайки днешния си съперник.

Резултатът откри Козмин Моци в 25-ата минута, а Джоди Лукоки удвои 56-ата минута.

С този успех разградчани пренаписаха футболната история на България, тъй като до този момент роден тим никога не бе печелил при визита в Португалия. Нещо повече - нашите клубове имаха само един равен от 9 изиграни мача преди днешния двубой.

Така Лудогорец постигна втора поредна победа в предварително наречената "Група на смъртта" и я оглави със 7 точки. На второ място е доскорошният лидер Брага с шест, а трети е хитът в Бундеслигата Хофенхайм с три, след като днес спечели с 3:1 домакинството си на Истанбул ББ. Турците останаха на последна позиция с една точка.