"Берое" надви "Нефтохимик"

"Берое"  надви "Нефтохимик" | StandartNews.com

"Берое" се наложи с 2:0 над "Нефтохимик" в среща от 17-ия кръг на Първа професионална лига. С този успех играчите на Ферарио Спасов се изкачиха на осмо място в класирането с актив от 21 точки.

Гостите от Бургас можеха да открият резултата още във 2-ата минута след прострелно центриране на Емануил Манев, съобщава bTV.

"Берое" отговори с невероятен пропуск на Жуниор Мапуку, който не успя да отбележи от чиста позиция.

Домакините поведоха в резултата в 23-ата минута чрез Иво Иванов. Капитанът на "зелените" се възползва от разбъркване в полето на противника.

В 40-ата минута пробив на Мапуку завърши с пас към Ерик Почански, който на празна врата покачи на 2:0. "Нефтохимик" опита да промени нещо през второто полувреме с включването в игра на Венци Христов. Румен Руменов пробва удар от дистанция, но не затрудни Макенджиев.

В 61-ата минута Жуниор Мапуку направи нов зрелищен пропуск, след като от точката на дузпа не улучи вратата. В 81-ата минута резервата Георги Божилов, останал на празна врата, прати топката над напречната греда.